Zanurkuj razem z nami w głębinach marketingu

Zobacz naszą redakcję

Szkło hartowane

Błażej Kwiatkowski 2021-02-20 0 komentarzy
Szkło hartowane

Oferowane przez doświadczoną firmę WĘGIER GLASS hartowane szkło techniczne jest bardzo przydatne w produkcji różnego rodzaju konstrukcji, sprzętów, pojazdów i innych wyrobów. Ze względu na swoją trwałość, solidność oraz funkcjonalność znajduje zastosowanie m.in. w takich gałęziach przemysłu jak:

  • budownictwo,
  • meblarstwo,
  • AGD,
  • motoryzacja,
  • kolejnictwo,
  • lotnictwo,
  • okrętownictwo.

Firma produkuje wysokiej jakości szkło hartowane termicznie, które jest uważane za bezpieczne w użytkowaniu. Znakiem rozpoznawczym tego typu materiału jest to, że po rozbiciu nie pęka na ostre i kaleczące kawałki, lecz zamienia się w drobne odłamki, które nie powodują rozcięcia skóry. Ponadto ten rodzaj szkła jest dużo trwalszy niż zwykłe niehartowane szkło i jest o wiele bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Swoje właściwości zawdzięcza specjalnej obróbce termicznej, w wyniku której uzyskuje inną strukturę niż zwykła szyba szklana.

Opisywana firma dostarcza swoim klientom różne elementy ze szkła hartowanego, różniące się od siebie m.in. wielkością, grubością oraz kształtem. Oprócz płaskich szyb hartowanych, które nadają się m.in. do produkcji balustrad, blatów i drzwi, oferuje szkło gięte, które również zostało poddane procesowi hartowania.

Szklane elementy z krzywizną wyróżniają się oryginalnym i efektownym wyglądem, dzięki czemu sprawdzają się np. jako elementy wykończeniowe mebli we wnętrzach mieszkalnych i biurowych urządzonych w nowoczesnym stylu. Można z nich wykonywać również duże elementy architektoniczne, np. fragmenty fasad budynków.

Zostaw komentarz pod artykułem