Zanurkuj razem z nami w głębinach marketingu

Zobacz naszą redakcję

Miernik pH wody - gdzie się sprawdza?

Adrian Kowalczyk 2022-05-22 0 komentarzy
Miernik pH wody - gdzie się sprawdza?

Mierniki pH są używane między innymi przez osoby pijące wodę z kranu, które chciałyby wyrównać ilość jonów w organizmie. Wskazują one na zasadowe i kwasowe odczyny, za które odpowiadają przede wszystkim cukry proste. Rezultatem zakwaszenia jest nie tylko nieprzyjemny posmak w ustach, ale też częste wzdęcia i problemy gastryczne. Niektórzy skarżą się również na kruchość paznokci i wypadające włosy. Ponadto niewłaściwe pH wody zwiększa ryzyko pojawiania się próchnicy oraz kamienia nazębnego. Oczywiście mierniki sprawdzają się w wielu innych sytuacjach. Interesują się nimi hodowcy roślin oraz pasjonaci chcący powiększać swoją kolekcję. Urządzenia te niejednokrotnie są sprzedawane wraz ze śrubokrętami służącymi do kalibracji oraz buforami.

Stosowanie mierników nie sprawia problemów niedoświadczonym użytkownikom. Aby ich użyć, należy zdjąć zatyczkę, zanurzyć elektrodę w wodzie, skalibrować urządzenie oraz użyć wody destylowanej w celu wyczyszczenia elektrod. Testery sprawdzają się również w akwarystyce słodkowodnej i morskiej oraz stacjach uzdatniania wody. Część osób przeprowadza podobne pomiary w celu określenia pH napojów, takich jak wino, herbata czy kawa. Mierniki zamawiają przedstawiciele branży farmaceutycznej i rolniczej oraz właściciele gabinetów kosmetycznych, chcący zapewnić klientom najwyższą jakość świadczonych usług.

Profesjonalny miernik pH wody można zamówić w przedsiębiorstwie GrowTent. Model zaprezentowany w katalogu ma znak CE oraz funkcję ATC zwiększającą dokładność wyników. Przydaje się on podczas kontrolowania odczynu ścieków, moczu, płynów solarnych i wielu innych cieczy. Jest zasilany trzema bateriami i posiada dodatkowe osłony na elektrody oraz czujniki termometru, które z nimi współpracują.

Zostaw komentarz pod artykułem