Zanurkuj razem z nami w głębinach marketingu

Zobacz naszą redakcję

Części zamienne 3D – jak powstają i kto może z nich skorzystać?

Stefan Włodarczyk 2023-04-19 0 komentarzy
Części zamienne 3D – jak powstają i kto może z nich skorzystać?

Wykorzystywanie drukarek 3D do wyrobu podzespołów do maszyn czy samochodów, narzędzi o nietypowych rozmiarach lub budowie, a nawet całych obudów do urządzeń to specjalność warszawskiej firmy. Klienci mogą jej zlecić zarówno przygotowanie części zgodnie z gotowym projektem i dokumentacją techniczną, jak i stworzenie projektu na podstawie pierwowzoru.

Oznacza to, że możliwe jest wydrukowanie dowolnego elementu, także takiego o skomplikowanej budowie. Z tego względu po części zamienne 3D chętnie sięgają zarówno firmy, dla których rozpoczęcie produkcji seryjnej jest nieopłacalne, osoby potrzebujące małej liczby podzespołów, jak i właściciele na przykład starszych modeli samochodów. Oryginalne części do aut wycofanych już z produkcji są trudno dostępne, dlatego prostsze jest ich wytworzenie we własnym zakresie.

Przedsiębiorstwo Tarnawa 3D oferuje projektowanie oraz drukowanie przedmiotów w technologii trójwymiarowej. Do procesu tego potrzebne jest odpowiednie tworzywo, takie jak filament, żywica akrylowa, sproszkowany poliamid czy różne stopy metali. Materiały te po wydrukowaniu i utwardzeniu są wytrzymałe, lekkie i odporne na wysokie temperatury. Nowoczesne drukarki pracują szybko, dlatego zlecenia są realizowane w ekspresowym tempie – części są dostarczane nawet w ciągu kilkudziesięciu godzin od złożenia zamówienia.

Zostaw komentarz pod artykułem